0 follower

Створення своєї власної структури додатку

Примітка: Цей розділ знаходиться в розробці.

У той час, як базовий і розширений шаблони додатків прекрасно підходять для більшості ваших потреб, ви також можете сворити свій власний шаблон додатку, з яким працюватиме ваш проект.

Шаблони додатку в Yii це простий репозиторій, що міститься у файлі composer.json і зареєстрований у якості пакету Composer. Будь-який репозиторій може бути ідентифікований як Composer пакет, що робить можливим його встановлення за допомогою команди Composer create-project.

Оскільки це потребує дещо більше початкової роботи для створення власного шаблону з нуля, краще використовувати один із вбудованих шаблонів в якості основи. Давайте використаємо тут базовий шаблон.

Клонування базового шаблону

Першим кроком буде клонування базового шаблону Yii з Git репозиторія:

git clone git@github.com:yiisoft/yii2-app-basic.git

Тоді, почекайте поки репозиторій завантажеться на ваш комп’ютер. Щоб зміни, які внесені в шаблон не були перезаписані, вам необхідно видалити каталог .git і весь її зміст після завантаження.

Заміна файлів

Далі вам потрібно змінити файл composer.json, щоб показати ваш шаблон. Змініть значення name, description, keywords, homepage, license і support, щоб описати ваш новий шаблон. Також налаштуйте require, require-dev, suggest та інші параметри відповідно до вимог вашого шаблону.

Примітка: В файлі composer.json використовуйте параметр writable в розділі extra, щоб вказати права доступу до файлів, які необхідно встановити після створення додатку з використанням вашого шаблону.

Далі внесіть зміни у структуру та зміст додатку на той, який ви би хотіли бачити за замовчуванням. В кінці, оновіть файл інструкції README для застосування вашого шаблону.

Створення пакету

З визначенням шаблону, створіть Git репозиторій та завантажте туди свої файли. Якщо ви, збираєтесь використовувати свій шаблон, як open source, то Github є кращим місцем для його розташування. Якщо ви не бажаєте публічно розміщувати свій шаблон, то підійде будь-який сайт сервісу Git.

Далі, вам необхідно зареєструвати свій Composer пакет. Для публічних шаблонів, ваш пакет необхідно зареєструвати в Packagist. Для приватних шаблонів, зареєструвати пакет трішки складніше. Для цього слідуйте інструкціями у Документації Composer.

Використання шаблону

Це все, що потрібно для створення власного шаблону для Yii додатку. Тепер ви можете створювати проекти, використовуючи свій шаблон:

composer global require "fxp/composer-asset-plugin:^1.4.1"
composer create-project --prefer-dist --stability=dev mysoft/yii2-app-coolone new-project

Found a typo or you think this page needs improvement?
Edit it on github !