0 follower

Генерування коду за допомогою Gii

Цей розділ описує, як використовувати Gii для автоматичного генерування коду, який реалізовує найбільш поширений функціонал для веб-сайту. Використання Gii для автоматичного створення коду є простою процедурою введення правильної інформації згідно з інструкціями, які містяться на веб-сторінках Gii.

В даному керівництві ви дізнаєтесь як:

 • увімкнути Gii у вашому додатку;
 • використовувати Gii для генерування класів Active Record;
 • використовувати Gii для генерування коду, який реалізовує операції CRUD для таблиці бази даних;
 • налаштовувати код, що був згенерований Gii.

Підготовка Gii

Gii постачається в Yii як модуль. Ви можете підключати модуль Gii, налаштувавши відповідну властивість modules додатка. В залежності від того, як ви створили ваш додаток, наступний код можливо вже присутній в конфігураційному файлі config/web.php:

$config = [ ... ];

if (YII_ENV_DEV) {
  $config['bootstrap'][] = 'gii';
  $config['modules']['gii'] = [
    'class' => 'yii\gii\Module',
  ];
}

Наведена вище конфігурація підключає модуль gii, представлений класом yii\gii\Module, у тому випадку, коли ваш додаток знаходиться в середовищі розробки.

Якщо ви перевірите вхідний скрипт web/index.php вашого додатку, то знайдете наступний рядок, який визначає YII_ENV_DEV.

defined('YII_ENV') or define('YII_ENV', 'dev');

Завдяки даному рядку, ваш додаток знаходиться в режимі розробки, і буде підключати Gii, із вищевказаною конфігурацією. Тепер ви можете отримати доступ до Gii за наступною URL-адресою:

https://hostname/index.php?r=gii

Примітка: Якщо ви звертаєтесь до Gii від не локальної машини, доступ буде заборонений за замовчуванням із міркувань безпеки. Ви можете налаштувати Gii, додавши дозволені IP-адреси, як показано нижче `php 'gii' => [

'class' => 'yii\gii\Module',
'allowedIPs' => ['127.0.0.1', '::1', '192.168.0.*', '192.168.178.20'] // налаштувати для ваших потреб

], `

Gii

Генерування класу Active Record

Використовуючи Gii для генерування класу Active Record, виберіть "Model Generator" (натиснувши на посилання на сторінці Gii). Далі заповніть форму наступними даними:

 • Ім’я таблиці: country
 • Клас моделі: Country

Генератор моделі

Далі, натисніть на кнопку "Перегляду" ("Preview"). Ви побачите файл models/Country.php, який буде створено в результаті даних дій. Ви можете натиснути на ім’я файлу класу для перегляду його вмісту.

Якщо при використанні Gii, раніше вже був створений файл моделі, то він буде перезаписаний. Для того, щоб переглянути відмінності в коді натисніть на кнопку diff поруч з ім’ям файлу.

Генератор моделі: попередній перегляд

При перезаписі наявного файлу, позначте пункт "перезаписати" ("overwrite"), а потім натисніть кнопку "Створити" ("Generate"). При створенні нового файлу, ви можете просто натиснути на кнопку "Створити" ("Generate").

Далі, ви побачите сторінку підтвердження із відображенням коду, який був успішно згенерований. Якщо ви перезаписували вже наявний файл, то побачите повідомлення про те, що він був переписаний і замінений на щойно згенерований код.

Генерування коду CRUD

CRUD - це акронім від англійських слів Create, Read, Update, Delete (Створити, Прочитати, Оновити, Видалити), що представляє чотири основні операції над даними на більшості веб-сайтів. Щоб реалізувати функціонал CRUD використовуючи Gii, оберіть "CRUD Generator" (натиснувши відповідну кнопку на сторінці Gii). Наприклад, для таблиці "country", заповніть форму наступним чином:

 • Клас моделі: app\models\Country
 • Клас моделі пошуку: app\models\CountrySearch
 • Клас контролера: app\controllers\CountryController

Генератор CRUD

Далі, натисніть на кнопку "Перегляду" ("Preview"). Ви побачите список файлів, які будуть створені, як показано нижче.

Генератор CRUD: попередній перегляд

Якщо ви попередньо створили контролер controllers/CountryController.php і файл представлення views/country/index.php (в розділі "Робота з базами даних" даного посібника), позначте пункт "перезаписати" і замініть їх. (Попередні версії файлів на мають повного функціоналу CRUD.)

Спробуємо

Щоб побачити як це працює, відкрийте в браузері наступний URL:

https://hostname/index.php?r=country%2Findex

Ви побачите таблицю даних, що показує країни з таблиці бази даних. Ви можете відсортувати дані, або відфільтрувати їх, вказавши умови фільтрації в заголовках колонок.

Для кожної країни, що відображається в таблиці, ви можете використати функції перегляду деталей, оновлення даних, або взагалі видалити її. Ви також можете натиснути на кнопку "Створити країну" ("Create Country") над таблицею, яка переадресує вас на форму створення нової країни.

Таблиця даних країн

Оновлення даних країни

Нижче наведено перелік файлів, згенерованих Gii, у тому разі, якщо ви захочете дослідити як реалізовані ці можливості, або налаштувати їх під свої потреби:

 • Контролер: controllers/CountryController.php
 • Моделі: models/Country.php і models/CountrySearch.php
 • Представлення: views/country/*.php

Інформація: Gii - це гнучкий і розширюваний інструмент для генерування коду. При правильному використані, він дозволить вам значно прискорити розробку ваших додатків. Для більш докладної інформації, будь ласка, зверніться до розділу Gii.

Підсумок

В цьому розділі ви дізналися як, використовуючи Gii, генерувати код, який реалізує повну функціональність CRUD для маніпулювання даними, що зберігаються в таблицях баз даних.

Found a typo or you think this page needs improvement?
Edit it on github !