YiiBase.php

Witam!

Z tego względu, że jest to mój pierwszy post to wszystkich serdecznie witam :). Od jakiegoś czasu chciałem wypróbować CMS oparty o Yii, phundament 2 jest nawet przedstawiony na tym forum :) link . Ale problem pojawia się już na samym początku bo nawet nie mogę go zainstalować. Ale to chyba nie jest problem CMS’a lecz samego Yii. Otóż, gdy wpisuję ./yiic install, pojawia mi się w shellu komunikat:




X-Powered-By: PHP/4.4.9

Content-type: text/html


<br />

<b>Parse error</b>:  syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_OLD_FUNCTION or T_FUNCTION or T_VAR or '}' in <b>/djpromo/yii/lib/yii/YiiBase.php</b> on line <b>59</b><br />



Nie wiem dlaczego tak jest. Ale podejrzewam, że to problem serwera bo nie pokoi mnie ten nagłowek “X-Powered-By: PHP/4.4.9” chociaż PHP jest ustawione na 5. Mój dostawca hostingu to ovh.pl. Niczego podobnego nie znalazłem na forum więc zwracam się o pomoc do was :). Aaa i dopiero zaczynam zabawę z Yii.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Witam,

sprawdź może czy serwer spełnia wymagania. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie są one spełniane a Twoje przypuszczenia co do wersji są najprawdopodobniej słuszne.

pozdrawiam, Tomek

Witaj!

Tak masz racje, mam dostępny PHP 5 na serwerze ale nie poprzez linie poleceń, to jest przyczyną. Pomogli mi ludzie z tego forum :) link. Ale chyba skończy się na zmianie dostawcy ale zobaczymy :) .

//Edit

Dostałem dzisiaj odpowiedz od supportu, wystarczyło wpisać php.ORIG.5 ./yiic install i wszystko działa poprawnie :).

Pozdrawiam!

Maciej