Not Found (#404) - problem początkującego

Cześć. Zawrócę wam głowę problemem, który jest pewnie drobiazgiem, ale dopiero stawiam pierwsze kroki w Yii i PHP, a to moment, w którym wolę spytać niż dalej siedzieć.

Przerabiam Yii przed dostępny na stronie guide i posiłkuję się filmikami z kanału DoinyITEasy. Przerabiam właśnie łączenie z bazami danych i pojawił mi się problem. Chodzi o sytuację z momentu 8:13 -> youtube.com/watch?v=niOtgKNWfiU

Po sprawdzeniu strony z linkiem jak w filmiku wyskakuje mi.

"Not Found (#404)

Page not found.

The above error occurred while the Web server was processing your request.

Please contact us if you think this is a server error. Thank you."

W folderze view utworzyłem folder "users", a w nim index.php, bo tego brakowało, ale nie wiem co dalej.

Możecie mi podpowiedzieć jak rozwiązać problem albo skierować w miejsce, które mi pomoże go rozwiązać? W modułach i kontrolerach mam wszystko dokładnie jak w powyższym tutorialu. Jakie ewentualnie dane wrzucić, żebyście zobaczyli, gdzie popełniłem błąd?

Z góry dziękuję.

Spróbuj włączyć tryb debug, może dostaniesz więcej informacji skąd się wziął ten błąd. To prawdopodobnie literówka, ale bez dostępu do twojego kodu można co najwyżej wróżyć.

Odpaliłem debugowanie i wyskoczył jeden błąd. Poniżej zawartość tego co mi wyrzuciło. Niestety jako, że jesteś świeży na forum nie mogę pełnych linków wrzucać, więc usuwałem http.




GET localhost/basic/web/index.php?r=users/index 404 (Not Found)

Navigated to localhost/basic/web/index.php?r=users/index

index.php?r=users/index:407 XHR finished loading: GET "localhost/basic/web/index.php?r=debug%2Fdefault%2Ftoolbar&tag=5998b3f93fc86".



Nie chodzi o konsolę deweloperską przeglądarki, tylko tryb debug w Yii. Jeśli korzystasz z szablonu https://github.com/yiisoft/yii2-app-basic to powinien być domyślnie włączony razem z toolbarem - tam powinny być jakieś przydatne informacje skąd wziął się ten błąd.

Ok, widzę. Takie mam dane.




exception 'yii\base\InvalidRouteException' with message 'Unable to resolve the request "users/index".' in C:\xampp\htdocs\basic\vendor\yiisoft\yii2\base\Module.php:532

Stack trace:

#0 C:\xampp\htdocs\basic\vendor\yiisoft\yii2\web\Application.php(102): yii\base\Module->runAction('users/index', Array)

#1 C:\xampp\htdocs\basic\vendor\yiisoft\yii2\base\Application.php(380): yii\web\Application->handleRequest(Object(yii\web\Request))

#2 C:\xampp\htdocs\basic\web\index.php(12): yii\base\Application->run()

#3 {main}


Next exception 'yii\web\NotFoundHttpException' with message 'Page not found.' in C:\xampp\htdocs\basic\vendor\yiisoft\yii2\web\Application.php:114

Stack trace:

#0 C:\xampp\htdocs\basic\vendor\yiisoft\yii2\base\Application.php(380): yii\web\Application->handleRequest(Object(yii\web\Request))

#1 C:\xampp\htdocs\basic\web\index.php(12): yii\base\Application->run()

#2 {main}



Sprawdź czy na pewno twój kontroler ma prawidłową nazwę ("UsersController") oraz prawidłowy namespace.

Nazwa kontrolera i namespace w nim się zgadza.

To nie mam pojęcia. Bez wglądu w kod nic nie wyczaruję - wrzuć go na GitHuba to spróbuję sprawdzić co jest nie tak.

Dzięki. Wrzucę później i wrzucę tutaj.

A jaki powinien zawierać plik "index" w subfolderze "views/users"?

Na tym etapie to raczej bez znaczenia - jeśli w samej akcji nie masz wywołania $this->render() to ten widok i tak nie jest wykorzystywany.

Wrzucone.

U mnie działa:

Pewnie masz jakiś problem ze swoim lokalnym serwerem. Raczej nic związanego z Yii.

Jakieś wskazówki? Wszystko mi się jak do tej pory bez problemu pokazywało.