Wczytywanie do pól z bazy danych

Witam,

Stworzyłem za pomocą Gii gotowe bazy danych i wygenerowałem wszystko w CRUDzie, zmodyfikowałem na swoje potrzeby. Googluje i nie mogę tego znaleźć, może nie wiem jak to nazwać… Chciałbym, żeby jak wpisze ID danego klienta ręcznie w tym polu na lewo od przycisku Wczytaj klienta (patrz załącznik), wpisywało mi automatycznie w te poniższe pola odpowiednie dane z bazy danych. Jak to zrobić albo jak się do tego w ogóle zabrać?

Pozdrawiam

Witam

chyba są trzy sposoby na to:

  1. użycie formularza na widoku i przeładowanie danych do tego samego widoku. Oczywiście musiałbyś użyć zapytania sql do wypełnienia pozostałych trzech pól.

  2. jquery - słabo znam, ale po kliknięciu submit’a można wykonać zapytanie (request) bezpośrdnio z kodu i odebrać dane ze skryptu php po stronie serwera. po stronie controlera konieczne zapytanie sql.

  3. formularz z modelem (wymiana danych między akcją kontrolera, a widokiem)

Będziesz musiał wybrać którąś z tych opcji.

Pozdrawiam

Pod przycisk submit podepnij akcję wyszukującą danego usera po id i załaduj następnie tego widoku z powrotem .

Lub dynamicznie użyj ajax/jquery

Ok, udało mi się zrobić, to co na screenie. Zaczytuje mi to co chce po wpisaniu numeru ID i kliknięciu Wczytaj.

Kolejny cel to zrobienie tak, aby po wpisaniu numeru ID filmu i kliknięciu przycisku Wypozycz, zmienialo mi pozycje w tabeli na Tak (patrz screen powyzej). No i analogicznie, po kliknieciu zwroc, zmienialo znowu na Nie w tabeli.

To biorę się do roboty, a jeżeli ktoś mnie może jakoś nakierować, to proszę o pomoc :)

Pozdrawiam

Po temacie, udało się :)