Yii cookbook

سلام دوستان، خسته نباشد

من مدت كوتاهي هست كه دارم با اين فريمورك كار ميكنم، براي يادگيريش هم كتاب زير رو انتخاب كردم:

yii application development cookbook 2nd edition 2013

اما بعضي كدهاي اين كتاب درست كار نميكنه، البته سورس كدهاي اصلي و اصلاح شده اين كتاب رو هم دارم ولي بعضي قسمت ها كلا درست كار نمي كنه

مثلا فصل سوم كتاب بخش آخر كه با نام زير هست:

Rendering content at the client side

وقتي در مرورگر تست مي كنم دكمه ي add كار نميكنه و هيچ تسكي داخل جدول ثبت نميشه در حاليكه وقتي به صورت مستقيم داخل جدول چيزي رو وارد ميكنم درست نمايش داده ميشه و ساير قسمت ها درست كار ميكنه

كسي هست به اين مشكل برخورده باشه و بتونه كمكم كنه؟ ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد.

[rtl][font="Tahoma"]

کد رو بذارید

بگید با نسخه چند فریم ورک هم کار می کنید

فونت ها رو هم درست کنید : tahoma + rtl

ممنون

[/font][/rtl]

[font="Tahoma"]

مثلا فصل چهارم قسمت آپلود فایل ها، جاییک توضیح میده اگه بخوایم چند فایل رو آپلود کنیم، با کدی که داخل کتاب هست، فایلها آپلود نمیشن.

با نسخه ی 1.1 این فریمورک کار میکنم.

چون یه کم کار با این ادیتور برام سخته کدها رو براتون پیوست میکنم

ایندکس همونطور که میدونید فایل ویوی ما هست

[/font]

[font="Tahoma"][rtl]

فایل مدلتون (Upload.php) رو هم بفرستید

[/rtl][/font]

[font="Tahoma"]ممنون از توجهتون[/font]

[font="Tahoma"]خوبه به هم کمک کنیم، آقای ماکاروف از اونطرف وقت میگذاره و به سوالات ما جواب میده اما اینجا یک نفر به آدم کمک نمیکنه به هر حال فکر نمیکنم انتظاری زیادی از امثال آقای برجیان و بقیه باشه که یه مقدار بهتر کمک کنند.[/font]

[font="Tahoma"][rtl]

من فرصت نکردم کد های شما رو چک کنم ولی این ویکی می تونه کمکتون کنه

[/rtl][/font]

http://www.yiiframework.com/wiki/176/uploading-multiple-images-with-cmultifileupload/

[font="Tahoma"][size="3"][right]

من سوال اولت رو نتونستم بخونم ولی در مورد این آپلود کدها ظاهرا مشکلی ندارن پس دقیقا بگو چه اتفاقی میافته. پیغام خطا میده یا همه چیز کار میکنه و فایلها آپلود نمیشن ؟

از آدرسها مطمئنی؟

مثلا

Yii::getPathOfAlias('application.uploads');

درست ست شده؟

یا

پسوند فایلها یا اندازه اونها مجاز هستند؟[/right][/size][/font]

[font="Tahoma"][right]

چون ترکیب فارسی و انگلیسی اینجا مشکل داره لطفا فایلو دانلود کنین. ممنون

[/right][/font]

[font="Tahoma"][size="3"][right]

اشکال اول:

اگر به فایل ویو یعنی

index.php

نگاه کنی نام فیلدهای فایل اشتباه نوشته شده است. پس مثلا بجای

[0]file

باید

file[0]

بنویسید تا در هنگام ارسال فرم یک فیلد به صورت آرایه و با نام

file

داشته باشید

علت خالی بود

getInstances

هم همین بود چون به دنبال فیلدی با نام

file

میگشت که وجود خارجی نداشت

اشکال دوم:

استفاده از قانون

file

در مدل به صورت زیر

[left]

['file', 'file', 'types'=>'jpg']

[/left]

این قانون به صورت پیش فرض اجازه عبور فایل خالی را نمیدهد پس اگر میخوای اجازه بدهد باید این طوری بهش بفهمونی

[left]

['file', 'file', 'types'=>'jpg' , 'allowEmpty' => true]

[/left]

ضمن اینکه یاد آوری میکنم در خط زیر

[left]

$model->attributes=$_POST['Upload'];

[/left]

فیلدهای فایل همیشه خالی خواهند بود چون فایل به درخواست ارسال نمیچسبد پس وقتی کد شما به خط

[left]

if($model->validate())

[/left]

میرسد صفت (اتریبیوت) فایل خالی است پس یک راه این است که صفت را قبل از این خط به صورت دستی مقدار دهی کنید که کار قشنگی نیست یا از قانونی که گفتم استفاده کنید یا هر راه حل دیگه ای مبنی بر سناریوی مورد نظر شما.

من اون کتاب رو کامل نخوندم و عجیبه که چنین اشتباهاتی از جانب کتاب سر بزنه مگر این که خواسته باشه شما به مشکل بر بخورید و بعدش درستش رو توضیح داده باشه :blink:

[/right][/size][/font]

[font="Tahoma"][right]

خیلی زیاد ممنون از کمکتون، این کدی که من از متن کناب برداشتم صفحه ی 125 و 126 و حتی

larry ullman

هم تو کتابش به نام

The Yii book

صفحه ی 217

هم دقیقا کدهایی که توو فایل ایندکس نوشته به همین شکل هست، از این جالبتر اینکه خود آقای ماکاروف البته به این شرط که واقعا خودشون به سوالام جواب داده باشن!! هیچ اشاره ای به این قسمت از کدهاشون نکردن که شاید مشکل از اونجا باشه، آخه مگه میشه؟ دو نفر اشتباه به این واضحی داشته باشن؟

[/right][/font]