Kontroler w Yi

Witam, wraz z książka Yii framework Lukasza Sosny chciałbym nauczyć sie Yii, lecz mam juz problem na samym początku, tworzę kontroller StronaController.php,tworze klase, tak jak w książce (korzystam z xampp), chce wejsc na nowo utworzona podstrone i wyskakuje, że nie mozna znalezc adresu URL, 404 error, a localhost/yii/test/ działa normalnie, o co moze chodzic? To samo w pliku htaccess, wchodze w niego i nie ma tam nic, w main.php nie ma w companion(? Wybaczcie, nie pamietam teraz bo pisze z telefonu) nie ma ‘db’ ale to chyba tworcy Yii rozdzielili na osobny plik. Jest to stabilna wersja 1.1.x

Zerknij na ten przewodnik po polsku: http://www.yiiframework.com/doc/guide/1.1/pl/index

Z tego co widzę to teraz się tworzy podstrony za pomoca createUrl tak? Wiec co z klasa CController?

createUrl pomaga tylko stworzyć link w Yii. W przewodniku, który podałem wyżej, jest wszystko ładnie opisane. Zacznij od sekcji Podstawy i szybko wszystko złapiesz.

Ksiażka Yii framework Lukasza Sosny jest fajna też ją mam. Ale nie wiem czy jest sens uczyć się frameworka Yii 1 jak jest już Yii2. Do rozeznania się w struktórach MVC można wykożystać generator kodu Gii i zobaczyć jak on tworzy kontrolery, widoki i powiązania.