Prosta ankieta w yii2

Witam. Na zaliczenie(albo maly projekcik) robie prosta strone z ankieta. Mam baze danych z jedna tabela gdzie kazda kolumna odpowiada pytaniowi. Zrobilem zapisywanie danych do niej z radioList(tylko takie mnie interesuje). No i teraz chce, zeby w index.php zamiast GridView bylo po prostu cos w stylu:

"Na pytanie 1 opowiedzialo:

odp1 12 osob

odp2 10 osob"

Prawdopodobnie czuje, ze to jest jest jakis banal i trzeba sie pobawic w kontrolerze, tylko czy mogl by ktos poradzic w jakis sposob?

Pozdrawiam

Odpowiednikiem reperzentana tresci GridView ale o wyglądzie liniowym jest ListView

Lub moim zdaniem dobrze nada sie DetailView


use yii\widgets\DetailView;


echo DetailView::widget([

    'model' => $model,

	 'template' => "<tr><th>- {label} - </th><td>{value}</td></tr>",

    'attributes' => [

        'name',             // title attribute (in plain text)

        'email:html',  // description attribute in HTML

 [                   

            'label' => 'Owner',

            'value' => $model->subject,

        ],

		 [                    

            'label' => 'Owner2',

            'value' => $model->name,

        ],

    ],

]);

Przepraszam jesli pisze glupoty, ale po prostu nie uzywam yii na codzien(nie robie stron ogolnie :D). Kolega powiedzial, ze bedzie to latwe, proste i przyjemne :D

Czy musze jakies zapytania sql pisac w kontrolerze jesli chce, zeby na stronie z wynikiami wyswietlic to co napisalem w 1 poscie? Oczywiscie chce, zeby strona z wynikami zawierala kazde pytanie, a pod nim zeby znajdowala sie liczba takich a takich odp:

Pyt1

xx 10 osob

yy 12 osob

Pyt2

ss 10 osob

bb 12 osob

Pozdrawiam :D




$odpowiedzi = TwojModelOdpowiedzi::find()

->select('odpowiedz1', ['COUNT(*) AS liczba'])

->groupBy(['odpowiedz1')

->all();


foearch ($odpowiedzi as $odpowiedz) {

    echo $odpowiedz->odpowiedz1 . ' - ' . $odpowiedz->liczba . '<br />';

}



Do swojego modelu odpowiedzi musisz dodać publiczną właściwość $liczba. Kod to prowizorka, nawet nie wiem czy zadziała, ale powinien cie naprowadzić na właściwy trop.

Dzieki za odpowiedzi. W sumie zostala jedna, ale to bardzo denerwujaca rzecz. Jak zrobic, aby radioList wyswietlalo buttony pionowo? Przegladam dokumentacje i tak czytam ja dla activeForm i activeField, ale za nic nie moge dojsc do poprawnego rozwiazania?

Pozdrawiam

Spróbuj użyć cssów do tego.