Strony Pomocy W Aplikacji

Witam,

Jako początkujący użytkownik Yii framework chciałbym prosić Was o podpowiedzi/propozycje jak zrealizować poniższą funkcjonalność:

W aplikacji chcę umożliwić użytkownikowi dostęp do pomocy/opisu funkcjonalności danego formularza/okna nie chodzi mi o informacje wyświetlane przy danym polu input. Mam na myśli przycisk po kliknięciu którego wyświetli się strona z potrzebnymi informacjami.

Na tą chwilę wymyśliłem coś takiego:

[list=1]

[*]sprawdzam jakiej akcji i kontrolera dotyczy redagowany/przeglądany formularz

[*]sprawdzam np w tabeli tbl_help czy dla kontrolera i jego akcji jest stworzony opis

[*]jeżeli jest to wyświetlam przycisk (po kliknięciu którego wyświetli się pomoc), a jeżeli nie to go nie pokazuję

[/list]

Jak uważacie czy powyższe podejście jest właściwe ?

Jeśli te opisy będą raczej statyczne, tworzone przez samych deweloperów, to ja bym je wrzucił jako widoki do odpowiednich katalogów i sprawdzał ich istnienie tam.

Dodatkowo, żeby ułatwić ich tworzenie, mogą być napisane w markdown. Napisałem artykuł na Wiki jak można tworzyć taki podręcznik użytkownika dostępny na stronie. Z tych samych plików generuję jeden PDF z kompletną instrukcją.

Cześć,

jest ok, chyba że pomoc ma być tylko do formularza wtedy można by użyć jego ID, lub jeżeli ma być dla danego widoku można ją zapisać w widoku i wyświetlać przez jquery po kliknięciu, odchodzi Ci weryfikacja kontrolera i akcji i sprawdzanie czy jest do niego pomoc. Poza tym na pewno będziesz to sprawdzał w widoku. Chyba, że system pomocy jest bardzo rozbudowany to wtedy na podstawie kontrolera i akcji sprawdzasz czy w bazie są dane i generujesz okno pomocy.

miłego mikołaja,

Dzięki za szybką odpowiedź.

Strony pomocy maja być redagowane przez admin systemu (nie jest on deweloperem). Co jakiś czas będą one "ponoć" w niewielkim stopniu zmieniane. Wydaje się wiec, że trzymanie tekstów w bazie jest najbardziej funkcjonalne.

PS. mikołaj już był, teraz muszę wybrać się na rower żeby spalić te “pyszne słodkie kalorie” :)