Zielony User Początkujący

Witam może mnie koledzy za mordują zbesztają itp, ogólnie jestem programistą C# ale postanowiłem również po kodzić w php + framework wybór padł na Yii i tu się pojawiły problemy a może bardziej pytania:)

zbudowałem już 2 stronki bardziej statyczne przy użyciu Yii, chciałbym dodać nową funkcjonalność ( i w tym miejscu dostałem kociego rozumu.)

chciałbym dodać na przykład http://www.yiiframework.com/extension/imagesgallerymanager/

http://www.yiiframework.com/extension/yii-dashboard

moje pytanie jest banalnie idiotyczne rozumiem logikę kodu, ale tu się lekko zakręciłem, jak pobieram coś z extension to tak naprawdę gdzie się to wypakowuje?

w jednym miejscu pisze "modules" -> rozumiem że tworzę sobie takowy katalog :)ok to czaje czy po prostu ładuję wszystko do katalogu /protected/extension/*

przepraszam raz jeszcze za idiotyczne pytanie ale naprawdę albo mam podejście czysto z C# albo jestem tak głupi że nie czaję :D

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość

Ogólnie w Yii istnieją moduły i cała reszta, czyli wtyczki, rozszerzenia i komponenty. Moduły to "podaplikacje", tzn mają podobną strukturę katalogów co cała twoja aplikacja a główna klasa modułu dziedziczy po CWebApplication.

Cała reszta to dowolne komponenty, czyli widgety, behaviory, modele etc.

Ja przyjąłem taką konwencję, że moduły wrzucam do katalogu modules a rozszerzenia zewnętrzne do extensions. Własne klasy trzymam w components.

Teraz jeśli zaczniesz używać composera to jego konwencja wymusza wrzucanie wszystkiego do vendors, czy to moduł czy nie.

Wszystko to tylko konwencje, w aplikacji nie ma to znaczenia, bo i tak dla ścieżek definiujesz aliasy i przez nie możesz odwoływać się do tego, czego chcesz użyć.

W razie wątpliwości przeczytaj podręcznik, jest na prawdę dobry. No i pisz na forum :slight_smile: Powodzenia.

Pytanie nie jest idiotyczne, zamotane to trochę jest :slight_smile:

Ja przyjąłem z kolei zasadę, że zrobiłem jeden katalog extensions dla wszystkich moich aplikacji. Żeby nie powielać kodu. Gdy wiem, że coś nie będzie używane w innej aplikacji, to wrzucam do components.

Generalnie "rozszerzenie" ze strony Yii rozpakowuje się tam gdzie instrukcja nakazuje.

Jeszcze nie miałem okazji wrzucać czegoś do modules, za chwilę mnie to czeka.

Composera też jeszcze nie używałem, zastanawiam się na ile to zmieni moje podejście.

Podręcznik oczywiście czytam (polecam w oryginale), ale to tylko podstawa do ćwiczeń.