Subdomeny Routing

Witam,

chciałbym za pomocą Yii stworzyć stronę wielojęzyczną. Zależy mi na adresie w postacji:

pl . domena . pl/* w konfigu dla próby dodałem:


'http: // <lang:\w+> .yii.burant.pl /site /abc' => 'site/abc',

Po wejściu na pl . yii . burant . pl / site / abc otrzymuję komunikat o nieistnieniu strony. Serwer postawiłem na windowsie.

Wstawiłem spacje ponieważ nie mogę dodawać linków na forum

Witam,

Ale komunikat o nieistnieniu jaki? Wygenerowany przez apacha czy Yii?

Ustawiłeś wildcard (*.burant.pl) lub konkretne nazwy subdomen w serwerze dns (lub pliku hosts) ? Po drugie, czy masz gdzieś w konfiguracji serwera ustawione "nasłuchiwanie" dla subdomen? Chodzi mi o konfiguracje virtual hostów lub jakąś sensowną regułę mod_rewrite?

EDIT:

Zapytanie musi najpierw trafić do serwera (dns), później musi zostać przez serwer przetworzone (VH lub mod_rewrite), dopiero jak zostanie uruchomiona aplikacja Yii, CUrlManager będzie w stanie na podstawie zdefiniowanych reguł zinterpretować różne części adresu URL jako wartości odpowiednich zmiennych.

Komunikat generowany przez apacha. Tak jak napisał sidewinder problem tkwi w konfiguracji serwera a nie yii. Przysiądę do tego.

A w jaki sposób mogę poradzić sobie z tłumaczeniem linków? Chciałbym aby np.strona z formularzem kontaktowym dla jezyka Polskiego miała postać: /pl/kontakt, a dla agielskiego: /en/contact.




'/<lang:(pl)>/kontakt' => 'site/contact',

'/<lang:(en)>/contact' => 'site/contact',



Używając powyższych reguł, po wykorzystaniu $this->createUrl(‘site/kontakt’, array(‘lang’=>‘en’)) otrzymuje /en/kontakt.

Wpisując z palca w przeglądarce adresy /pl/kontakt i /en/contact routing dobrze działa.