Composite Primary Key

Witam, mam bardzo duży problem, otóż przy próbie stworzenia CRUD wyskakuje błąd


Table 'tbl_user' has a composite primary key which is not supported by crud generator.

Moja tabela wygląda tak:

Jak to rozumieć i jak można to rozwiązać ? Na innych forach znalazłem tylko wypowiedzi dotyczące występowania tego błędu i nic co dałoby rozwiązanie.

Mozesz sprobowac:

http://www.yiiframework.com/extension/giix

Giix jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujesz złożone klucze główne. Skoro pytasz o co chodzi, to zakładam, że nie dodałeś ich celowo :).

Otwórz swój model w mysql workbench, kliknij dwa razy w tabele o którą chodzi, w zakładce indexes znajdź wpis PRIMARY i upewnij się, że po prawej stronie jest zaznaczona tylko jedna kolumna - zazwyczaj id. Zsynchronizuj model z bazą danych i odpal gii raz jeszcze.

edit:

Oczywiście to przy założeniu, że korzystasz z mysql workbench (widziałem w innym wątku). W innym przypadku musisz sobie wyszukać drogę do edycji indeksów.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Dzisiaj spróbuje popracować z giix`em.

Jeszcze jedno:

Sprawdziłem to i niestety ale mam pozaznaczane w taki sposób:

Jeżeli odznaczę wszystkie PK poza tym właściwym wtedy uzyskuje taki efekt:

Tylko teraz pytanie. Czy po odznaczeniu tych wartosci jako PK czy właściwości relacji pozostaną ?

Przejdź na zakładkę Foreign Keys i sprawdź sam :).

Powinno wszystko działać. W szczególnych przypadkach wyszukiwanie będzie wolniejsze. Ale najgorsze co może być to przedwczesna optymalizacja, więc nie przejmuj się tym teraz.

Dzięki wielkie. Na pierwszy rzut oka działa :) Dam znać jak wklepie trochę więcej danych. Póki co wielki + dla Was panowie.