Praca Dla Programisty Yii

Poszukuję programisty do projektu mającego na celu stworzenie serwisu przeznaczonego dla osób zajmujących się szeroko-pojętą pracą z językiem polskim (tłumaczy, dziennikarzy, korektorów, itp).

Podstawowe informacje:

  • umowa o dzieło;

  • przewidywany okres wdrożenia: 3 miesiące (1 listopada - 1 lutego);

Od składających oferty oczekujemy:

  • sumiennej pracy;

  • dobrej współpracy z grafikiem;

  • dokumentacji prac programistycznych;

a także:

* bardzo dobrej znajomości:

** PHP 5.2.1+, ze szczególnym uwzględnieniem wzorca MVC.

** baz danych PostgreSQL;

** wybranego frameworku: Yii/Kohana/Symphony (preferowana znajomość Yii);

* dobrej znajomości:

  • systemów wersjonowania: SVN i/lub Git (preferowana znajomość SVN);

  • TRAC-a;

  • jQuery;

* podstawowej znajomości:

** CSS;

** SEO;

** mod rewrite;

** polskiej gramatyki.

Atutami będą również:

  • co najmniej jedna implementacja systemu płatności np. payU, dotpay;

  • co najmniej jedna implementacja w Yii oparta na http://www.yiiframew…ture-in-seconds;

  • co najmniej 3-letnia znajomość PHP;

  • znajomość memcached;

[b]Ogólny zarys zakresu prac do wykonania:

[/b]* wykonanie części wyświetlającej dane słownikowe (gramatyczne);

  • system zgłaszania poprawek dla danych słownikowych;

  • system wyszukiwania haseł (np.po definicjach, po synonimach) + klawiatura znaków specjalnych;

* system rejestrowania i logowania, konta użytkowników;

  • implementacja programu lojalnościowego oraz system poleceń;

  • integracja z korektorem gramatycznym uruchomionym na Javie;

  • integracja z systemem mailingowym: ImpleBot;

  • integracja z systemem płatności (przelewy, SMS, karta kredytowa);

  • rozbudowany system uprawnień z możliwością rozbudowy o kolejne poziomy np. nowej opcji abonamentowej;

  • system rejestrowania wyszukiwań użytkowników (np. fraz);

  • system komentarzy;

  • profil użytkownika;

  • panel zarządzania stroną przez użytkownika;

  • prosty system edycji/zarządzania częściami statycznymi serwisu;

  • dostosowanie serwisu do smart fonów/urządzeń mobilnych przy współpracy zgrafikiem;

  • zadania w cron-ie: z możliwością zarządzania z panelu administratora;

Oferty wraz z CV/portfolio oraz wyceną prac prosimy przesyłać na adres: praca.w.ds+yii@gmail.com.

Nasza propozycja: 9000zł/całość.

Zastrzegam sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi osobami.

Do zgłoszenia prosimy dołączyć klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)

Edit:Podwyższono propozycję ceny za projekt.

Tak z czystej ciekawości, jak taka oferta pracy, zwłaszcza cena/zakres budzi wasze zainteresowanie ?

Pozdrawiam

d3

Cena nie adekwatna do zakresu i wielkości projektu. W 3 miesiące jest to jak najbardziej od zrobienia, tylko kto będzie chciał?

Do błędu trzeba się przyznać, trochę z tą ceną przestrzeliłem i widzę, że również wy, jak większość osób czytających to ogłoszenie nie zauważyło, że cena jest negocjowalna.

Dopowiem jeszcze, że baza danych wraz z panelem administratora obsługującym jej pełną edycję już istnieje. Powyższe ogłoszenie dotyczy sprowadza się głównie do wykonania front-endu oraz systemu kont i płatności.

Ok, to czy jesteście w stanie zapłacic 6 razy więcej niż proponujecie? Kwota podana (9000/calosc) dla takiego zakresu projektu jest jak dla mnie mocno zaniżona i pokrywa tylko częściowo koszty projektu.

Nie budzi zainteresowania, wręcz przeciwnie - zniechęca do czytania :)

Tak? A jak dużym zespołem?

Wg mnie wycena tego projektu jest nierealna zarowno cenowo jak i czasowo.

Wyliczenia sa banalnie proste (jest to oczywiscie bardzo zgrubne oszacowanie na szybko, ale daje wyobrazenie o mozliwosciach):

Jest 16 punktów wymagan - nazwijmy to modułów do zrobienia. Czas na projekt to 12 tygodni, a konkretnie okolo 60 dni roboczych.

To na kazdy modul wychodzi po 3,74 roboczo dnia przy zalozeniu, ze robi to jedna osoba i zajmuje sie tylko programowaniem i niczym innym. Do tego musi perfekcyjnie znać rozwiązania każdego implementowanego modułu.

A gdzie czas na ustalenia wymagan, testy, dokumentacje ktora tez jest wymagana,zastanowienie się jakie rozwiązanie w danym przypadku będzie lepsze i czy zastosowanie rozwiazania OpenSource dostepnego na rynku spełni wymagania i będzie łatwe i przyjemne w implementacji?

Co do wyceny kwotowej, to nie przeprowadzam kalkulacji bo nawet mi sie nie chce. Dzielić przez 3 (3mce-ktore wg mnie nie sa wystarczajace) kazdy potrafi wiec pozostawiam to jako zadanie domowe :)