Srodowisko IDE

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie preferujecie srodowisko IDE + Yii Framework. Dodatkowo jeśli ktoś by mi mógł wytłumaczyć, jak zrobić żeby dane środowisko wspolgralo z frameworkiem.

Dzięki za odpowiedzi juz za wczasu :wink:

Ja akurat nie lubie kombajnów. Osobiscie uzywam sublime text 2

Pracowałem z różnymi IDE ale ostatecznie wybrałem proste rozwiązanie. Programmer’s notepad. Podświetlanie składni wielu języków, szybkość plus najważniejsze ustawienia wymagane w tego typu programach. Ważne, że jest w wersji portable. Ogólnie fajnie mieć środowisko developerskie na przenośnym dysku USB (XAMPP portable + Programmer’s notrpad portable) wtedy można pracować w robocie i w domu bez konieczności kopiowania kodu.

Witam

To mój pierwszy post na tym forum.

Jako środowisko do pracy z OOP PHP polecam NetBeans IDE FOR PHP

NetBeans wymaga środowiska Java.

Zaletą są doskonałe narzędzia kals i obiektów.

Używam także Sublime Text 2 ale raczej tylko do CSS/JS/HTML.

Zaletą jak dla mnie to genialna kolorystyka oraz szybkość działania.

Pozdrawiam

Też pracuje na Netbeans. Przystosowanie środowiska sprowadza się do dodania katalogu z yii jako pliki załączane do projektu. Jak tylko zainstalujesz program, chwile poklikasz to zobaczysz co i jak…

Do poprawek doraźnych Notepad++, do kontroli wersji git…

Polecam tez PHP Storm. niestety płatne, ale szybsze i stabilniejsze od net beans-a, eclipse’a, itp…

Dzięki za wszystkie posty, jednak chyba wybiore NetBeans, ponieważ już trochę w nim siedziałem i przypadł mi do gustu.

Mam jeszcze jedno pytanie, zaczynam dopiero swoją pracę z FW, czy dla osoby która dopiero zaczyna Yii jest odpowiedni? Chodzi mi tu głównie o stopień trudności poznania go i pisania w nim.

Co powinienem wiedzieć na jego temat? Z tego co się dowiedziałem to jest mały, szybki i głównie do małych i średnich projektów. Co sądzicie o dokumentacji, z tego co ją przejrzałem nie jest najgorsza no i po polsku (nie ma to jak w ojczystym języku) :wink:

Aha i jeszcze jedno czy mogę liczyć na społeczność Yii FW? (którą jesteście również i wy :smiley: )

generalnie Yii to bardzo fajny FW, dość łatwo się go nauczyć i wprowadza bardzo dobre nawyki programowania obiektowego.

co do skali projektów - nie wiem co znaczy "mały do średniego", ale nawet na polskim rynku jest kilka dość sporych rozwiązań zrealizowanych w Yii… na pewno latwo jest rozwijac i utrzymywac takie projekty, a co do skali - ograniczeniem jest raczej samo PHP, a nie konkretny framework. Z kolei wsród wszystkich dostepnych frameworków PHP, Yii daje stosunkowo najmniejszy narzut na wydajność.

Społeczność też zawsze pomoże :)

Z tego najbardziej się ciesze, napewno będę często uczestniczył w życiu na forum.

Polecam to wiki

VIM (osobiście preferuję, jednak nie jest łatwy do ogarnięcia)

ale z kolorowym monitorem, czy mono? :)

Ja używam Zend Studio 8.0. Jest dość ciężki niestety. We właściwościach projektu, zakładka "PHP Include Path" > "Libraries" trzeba wskazać framework jako "External Source Folder".

Jak dla mnie tylko sublimte text 2

Po co mi monitor? :)

Cześć,

Ja używam do wszystkiego (php, ruby) VIMa (gVim) na linuksie, dzięki pluginom jesteś w stanie osiągnąć wszystko czego będziesz potrzebował.

Mógłbyś rozwinąć myśl?

Jakieś screeny?

Sam screen nic Ci nie pomoże, lepiej popróbuj na własnej skórze. ;]

http://postimage.org/image/939vvy2yd/full/

Ja używam Aptana Studio 3 (z eclipsowatych, nie jako plugin)

Podobnie jak w zend studio - dodajemy do projektu folder z frameworkiem i tyle.

Pierwsze kroki jednak mogą być boleśne ;)

Mam ustawiony VIM niemal identycznie jak tu: https://github.com/tlhunter/Vim-PHP-IDE