Przyszłość Yii na tle konkurencji

Witam.

Yii aktualnie to bardzo szybki i nie przeładowany framework, i to jest ok.

Ale jak się poczyta trochę "w sieci" to można zauważyć że wszyscy go chwalą ale nie chcą w tej chwili używać bo jest nowy i nie wiadomo co się z nim stanie np za rok.

Konkurencja w postaci ZF, Symfony czy CI, Kohana mają już ugruntowaną pozycję i pewniejszą przyszłość.

Czy sądzicie że warto rozpocząć aktualny długotrwały projekt w Yii?

Pomijam tutaj skromną dokumentację i inne tego typu rzeczy.

Jak jest Wasza opinia?

Pozdr.

Na pewno trudno powiedzieć jaki będzie los Yii przyszłości ale w chwili obecnej szybkość i elastyczność Yii będzie go wyróżniać przez jakiś czas wśród innych FW. Ja w chwili obecnej piszę 2 większe projekty w Yii i jestem zadowolony. Próbowałem sił z CakePHP i Symphony oraz Seam (ale to Java) ale Yii przypadł mi do gustu.

Pozdrawiam.

Witajcie,

To mój pierwszy post na forum :).

Obecnie piszę sporą aplikację w Yii. Wcześniej używałem FuseBOX i Code Ignitera (którego sobie całkiem chwalę za prostotę). Jednak postanowiłem przerzucić się na coś innego. Próbowałem z Zend, Symfony, Cake jednak właśnie Yii mocno mnie zainteresował. Łączy prostotę CI z bogatym i dobrze udokumentowanym API. A co do przyszłości to nie ma takiego frameworka, którego przyszłość była by w 100% pewna. Dlatego trzeba wybrać taki, który pasuje do indywidualnych upodobań. A Yii należy do takich które da się polubić :)

Qiang i Wei Zuo zostali bardzo skrytykowani za "porzucenie" frameworku PRADO na rzecz Yii i za brak wcześniejszej informacji co do przyszłości frameworku. Dlatego też, jeśli spojrzysz na plany w stosunku do Yii, to widać, że planowane są nowe wersje co najmniej aż do końca 2011. Wydaje mi się (uczestniczyłem zarówno w życiu społeczności PRADO jak i w tej), że Qiang wziął sobie tę krytykę poważnie do serca.

Ja bym na tego konia (Yii) postawił

Yii nie jest nowy! :) Ma ponad dwa lata rozwoju (znam wiele frameworków, które zakończyły żywot przed upływem tego okresu), a poza tym, to przecież fork / kontynuacja frameworka Prado (patrz wpis na głównej stronie), który również swoją historię i opinię ma! :)