Elakdtam a Yiiki2-vel, segitseg kene

Sziasztok,

Itt olyanoknak próbalok/próbalunk segítséget nyújtani, akik valamilyen oknál fogva elakadtak a Yiiki2 sorozat példa-alkalmazásával.

–iM

Szia,

én bizony elakadtam az adatbázis tábla migrációjánál

Ubuntu-t használok Oracle Virtuális gépen (VirtualBox), xampp-vel

a tbl_user-es alap tutorialt sikerült megcsinálnom

az adatbázisnak testdrive nevet adtam, ahogy a main.php-ban alapból be van állítva

az itteni sorozatban a migrációnál addig jutottam, hogy létrehoztam a m…pages_tabla_letrehozasa.php fájlt

majd a ./protected/yiic migrate parancsnál ezt a hibaüzenetet kapom:

exception(CDbException) with message ‘CDbConnection failed to open the DB connection could not find driver’ in /opt/lampp/htdocs/yii/framework/db/CDbConnection.php:364

megnéztem, a YII_DEBUG változóval lehet a gond

az index.php-t pedig, ahol a YII_DEBUG definiálva van, a leírt módon átírtam

ha még valamit nem írtam le légyszi szólj

köszönöm: Laci

haho,

megmutatnad, hogy is nez ki a protected/config/console.php file-od?

(persze a jelszot meg a felh. nevet ne ird ide ;)

–iM

<?php

// This is the configuration for yiic console application.

// Any writable CConsoleApplication properties can be configured here.

return array(

'basePath'=&gt;dirname(__FILE__).DIRECTORY_SEPARATOR.'..',


'name'=&gt;'My Console Application',


// application components


'components'=&gt;array(


	'db'=&gt;array(


		'connectionString' =&gt; 'sqlite:'.dirname(__FILE__).'/&#46;&#46;/data/testdrive.db',


	),


	// uncomment the following to use a MySQL database


	


	'db'=&gt;array(


		'connectionString' =&gt; 'mysql:host=localhost;dbname=testdrive',


		'emulatePrepare' =&gt; true,


		'username' =&gt; '',


		'password' =&gt; '',


		'charset' =&gt; 'utf8',


	),


	


),

);

Két lehetséges hibaforrás:

  • A parancssorból futtattott php scripteket nem a XAMPP php értelmezője dolgozza fel, hanem egy másik php executable. Ezt a "which php" paranccsal könnyen tudod ellenőrízni, ha nem stimmel, akkor a PATH-hez add hozzá a XAMPP megfelelő könyvtárát.

  • A megfelelő php értelmező indul el, de parancssorból indítva nem ugyanazt a php.ini fájlt tölti be, mint amikor Apache alatt fut, és a parancssori php.ini-ben nincs engedélyezve a pdo_mysql extension. Ezt "php --ini" -vel ellenőrízheted.

az adatbazis nevet meghagytad testdrive.db-nek? (mondjuk meg igy is mennie kene)

sajna nekem nincs Windows-os gepem, remelem sikerul kitalalni es akkor frissitenem a cikket, hogy a Windows-zal rendelkezok is hasznalni tudjak …

–iM

jajj, de hulye vagyok - SQLITE van a XAMPP-ba?

:)

helló

mysql-t használok

igazából lampp (ha jól tudom, ugyanaz, mint az xampp)

akkor a virtuális gépen futtatott linuxom nem ugyanaz, mintha linux lenne telepítve a gépemre?

haho,

na akkor az a bibi, mert a console.php-ba meg mindig az sqlite-ot probalod elerni, es MySQL-t kell, ha inkabb azt akarod. (a peldaban azert hasznaltam sqlite-ot, mert nincs vele sok macera, de MySQL-lel is siman mennie kell.)

–iM

Hi!

nincs sqlite driver telepitve.

Ubuntun:

sudo apt-get install php5-sqlite

Sziasztok , sajnálatomra elég rég volt aktivitás a fórumban. Esetleg van még olyan Tag aki nézi a fórumot ?
Segítséget szeretnék kérni Modulok fejlesztésében.Kezdő vagyok ezen a téren. Eddig Java fejlesztettem és leendőbeli állásomnál Yii-ben kellene modulokat fejlesztenem. Ha demóban készítek el egy raktár kezelőt vagy felhasználó kezelői részt akkor működik viszont modulba nem tudom megcsinálni. Tudna valaki segíteni ? (Természetesen ha igen pontosabban leírom.)