dropdown list reload

Sziasztok.

Viszonylag kezdő vagyok még Yii-ben, de nagyon tetszik. Első kérdésem a fórumon a következő lenne:

van egy CActiveForm-om, amiben van kettő dropDownList, az id-t és a data forrást kivéve ugyanaz a szerkezet:




<?php echo $form->dropDownList

  (

    $model,

    'image_group_id',

    CHtml::listData($model->getGroups(),'image_group_id','image_group_name'),

        array('prompt'=>Yii::t('layout','Please select'))

  );

?>



(A $model->getGroups() egy Images::model()->findAll() eredménye)

Betöltéssel minden rendben van. A kérdésem az, hogy hogy tudom azt elérni, hogy ha az egyik select-en change történik, akkor a másik select data-ját újratöltse?

Arra találtam leírást, hogy egy select-el hogy lehet ajax hívást kiváltani, de arra nem, hogy ajax-al hogy lehet egy már létező dropdownlist-et újra feltölteni.

Prado-ban ez anno TActiveDropDownlist volt. Itt is találtam hasonlót, viszont arra meg azt a hibát mondja, hogy a CActiveForm-nak nincs activeDropDownList-je.

Előre is köszönök minden választ és/vagy segítséget!

Közben kaptam hozzá egy linket: http://www.yiiframework.com/wiki/24/creating-a-dependent-dropdown/

Sziasztok!

Ezt a megoldást szeretném én is használni, mégpedig a yii-user modulba beépítve.

Megoldottam, hogy a regisztrációnál megjelenjen 2 list, az első neve ország, a második neve régió.

A régiók listája attól függ, hogy a látogató melyik országot választotta ki. Kiválasztásnál feltölti a régiók listáját.

Az egyetlen követelmény, hogy valamit válasszon a tag mindkét listából. Az ország listánál működik a dolog, de a régió listánál hiába választok ki valamit, hibát jelez a form.

Tudnátok segíteni? Hol keressem a hibát?

Bemásolok kódrészletet, ha elmondjátok, mi érdekel.