Jaki system forum?

Cześć,

Jak radzicie sobie z podłączaniem forum do stron budowanych na Yii? (Oczywiście pytam o inne systemy niż IP.Board.) Czy jest jakaś gotowa implementacja, pozwalająca łatwo wykorzystać system użytkowników z Yii?

powinieneś z tej listy sobie coś dla siebie wybrać

http://php.opensourcecms.com/scripts/show.php?catid=5&category=Forums

Polecam MyBB 1.6 .

[color="#000000"][size="1"]alejka[/size][/color]

A takie, które łatwo byłoby zintegrować z Yii?, takie które oferowałoby np. jakieś zewenętrzne api. Dopiero zaczynam poznawać Yii i nie znam jeszcze jego możliwości, wydawałoby się najrozsądniejszym proste forum (tzn takie nie przekombinowane) móc napisac w Yii zapewniając największą integralność i kontrolę ale sami Twórcy nie pokusili się by napisać forum tylko skorzystali z komercyjnego produktu… pytanie czemu? tak było szybciej, prościej łatwiej? jeśli tak to w czym jest silne Yii, a w czym nie, ma ktoś jakieś doświadczenie którym mógłby sie podzielić?

Było szybciej i prościej. Co do integracji wystarczy "zaglądnąć" w kod systemu forum jak wygląda logowanie do niego i zaimplementować go w swoim kodzie.

Co do mocnych stron. Myślę, że jak poczytasz forum to sam się przekonasz.

Pozdrawiam.

Jak masz czas, to pisz! :) Ja osobiście bardzo nie lubię wynajdywać koła na nowo, nawet jeśli za to, że ktoś je wynalazł za mnie muszę zapłacić. A poważnie - przykładowa aplikacja-blog w Yii jest tak napisana i udokumentowana, że jeśli tylko nie braknie Ci chęci i czasu to na jej podstawie proste forum napiszesz. Przecież to jest prawie dokładnie ta sama idea: wielu użytkowników może wywieszać wiele tekstów.

Bo nie chcieli wynajdować koła na nowo? Prawda, bolesna, jest taka, że IP Board to potęga. I nawet jeśli trzeba za nią zapłacić niemało dolców, to warto. Pokorzystaj sobie trochę z tego forum, czy dowolnego innego opartego o IP Board i sam oceń, jaka potęga za tym stoi. Śmiem twierdzić, że nawet gdyby było Was dziesięciu to w rok czasu nie jesteście w stanie z palca napisać systemu forum, który mógłbym by się równać IP Board. Co innego inne systemy forum, które są za darmo, ale IMHO sporo daleko za IP Board. Bo ten ostatni to naprawdę wysoka klasa i szczerze mówiąc, jeśli miałbym stawiać poważne forum, dla poważnej firmy to namawiałbym jej właściciela do wydania zieleńców, nawet jeśli może mieć phpBB, czy MyBB czy inne BB za friko.

Dołączam do pytania.

Gdy zaczynałem tworzyć projekt nad którym obecnie siedzę w planach było forum. Jednak po doświadczeniach z integracją MyBB nie chciałem się ograniczać czymś zewnętrznym co potem będzie musiało być aktualizowane, co pewnie po roku lub dwóch wyda nową wersję niekompatybilna wstecz.

Mam więc teraz swój system użytkowników, kontroli dostępu itd… ale znów zacząłem myśleć o forum…

Zapytuje więc czy macie jakieś rozwiązania na wspólny system logowania i sesji- ale taki aby jak najmniej wpływał na tworzoną aplikację. Może robiliście jakiś system pośredniczący w logowaniu na forum… tak aby zachować swoją strukturę bazy, a jednocześnie ułatwić użytkownikom życie. Wiem, że moje wymagania są wręcz niewykonalne ale bronie się rękami i nogami przed jakąś głębszą integracją bo wiem, że to zawsze stwarza kupę niepotrzebnych mi problemów…