Yii Framework Forum: Bardzo dużo operacji na bazie w pętli + transakcja MySQL - Yii Framework Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Bardzo dużo operacji na bazie w pętli + transakcja MySQL Rate Topic: -----

#1 User is offline   Qczci 

• Junior Member
  • Pip
  • Yii
  • Group: Members

Posted 10 December 2016 - 03:27 PM

Cześć,

mam za zadanie wykonywać około 25 save 13 sprawdzeń czy dany rekord już istnieje każda operacja z użyciem ActiveRecord. Ogólnie jeżeli chociaż jeden save się nie wykona to zrobi mi się bałagan, więc wrzuciłem to w transakcje MySQL i wszystko fajnie działa do około 1800 pętli, potem zaczyna się wyciek do pamięci z 14MB robi się nagle 50 i 100MB aż się zawiesza. Pętla średnio wychodzi 32tyś.

try {

$transaction = \Yii::$app->db->beginTransaction();

foreach ($service->download($type) as $output) {// zwraca generator php

// save, exists.......
                echo ++$i . ' ' . memory_get_peak_usage() . "\n"; // do 1800 pętli stabilnie 14MB, potem każde następne + 40MB aż się zawiesza
            }

$transaction->commit();

} catch (Exception $ex) {

$transaction->rollBack();

echo $ex->getFile() . ' ' . $ex->getMessage() . ' ' . $ex->getLine();
        }

Jak usunę transakcje pętla przechodzi bez problemu, próbowałem robić commit wraz z powtórnym rozpoczęciem transakcji po każdym przejściu pętli ale efekt był podobny. Coś robię nie tak...
0

#2 User is offline   Bizley 

• Master Member
  • PipPipPipPip
  • Yii

Posted 11 December 2016 - 05:21 AM

Jakiego typu są te akcje w // save, exists... ? Nie dałoby się tego zrobić za pomocą jednej metody typu updateAll() albo batchInsert()?
http://bizley.pl ʕ•ᴥ•ʔ
0

#3 User is offline   Qczci 

• Junior Member
  • Pip
  • Yii

Posted 11 December 2016 - 05:39 AM

17 tabele MySQL bierze udział w save oraz sprawdzaniu czy już dany rekord istnieje, po każdej pętli muszę sprawdzić czy w poprzedniej nie dodał już x rekordu w 7 tabelach.

Mógłbym podzielić operacje na mniejsze kawałki do 1000 pętli, tylko że to sporo pracy...

Sprawdzałem i na pewno problemem są operacje na bazie danych z transakcją ponieważ puszczając pustą pętle skrypt bierze jakieś 3,5MB
0

#4 User is offline   Bizley 

• Master Member
  • PipPipPipPip
  • Yii

Posted 12 December 2016 - 01:54 AM

Aby oszczędzić pamięć możesz spróbować przejść z operacji na AR na zwykłe kwerendy. Jeśli musisz jednak operować na AR to w miejscach, w których iterujesz po ich liście używaj np. each() zamiast pobierać od razu wszystko all() i dopiero iterować.

W kwestii szybkości sprawdź czy baza jest dobrze zindeksowana. Jeśli wszystko zawiedzie zawsze możesz przerobić to na jakiegoś workera i odpalać w paczkach np. cronem dopóki się nie skończy.

Tyle mogę poradzić bez kodu.
http://bizley.pl ʕ•ᴥ•ʔ
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users