Access denied w signup

Witam

Utworzyłem nowy projekt według tutoriala yii2 potem wpisałem swoje dany do bazy, zrobiłem migrate utworzyło mi 2 tabele czyli połączenie z bazą danych powinno być ok, ale jak już biorę signup żeby utworzyć nowego użytkownika to wyskakuje mi błąd: SQLSTATE[28000] [1045] Access denied for user ‘root’@‘localhost’ (using password: NO) . Może to jest spowodowane tym using password: NO ale nie wiem gdzie to zmienić na tak. Z góry dziękuję za pomoc

Po odwapnieniem skongigurowaniu połączenia z bazą


'components' => [

             'db' => [

					'class' => 'yii\db\Connection',

					'dsn' => 'mysql:host=localhost;dbname=nazwa_bazy',

					'username' => 'root',

					'password' => '',

					'charset' => 'utf8',

			],]

I stworzeniu/zmigrowaniu tabeli user. Signup powinnien zakładać ci Userów.

Jeżeli tak nie jest to albo złe dane podałeś w configu, może baza nie zezwala na puste hasło.

ok tylko ja właśnie nie mam pustego hasła do root, tylko tak jak napisałem chciałem zmienić using password na YES tylko nie wiem gdzie jest to ustawienie, bo wydaje mi się że to może być przyczyną tego że mi nie dodaje, bo migrate się zrobił, czyli dane były podane dobre w configu

Upewnij się że z tabelą user masz wszystko wporządku


CREATE TABLE IF NOT EXISTS `user` (

`id` int(11) NOT NULL,

  `username` varchar(255) COLLATE utf8_unicode_ci NOT NULL,

  `auth_key` varchar(32) COLLATE utf8_unicode_ci NOT NULL,

  `password_hash` varchar(255) COLLATE utf8_unicode_ci NOT NULL,

  `password_reset_token` varchar(255) COLLATE utf8_unicode_ci DEFAULT NULL,

  `email` varchar(255) COLLATE utf8_unicode_ci NOT NULL,

  `role` smallint(6) NOT NULL DEFAULT '10',

  `status` smallint(6) NOT NULL DEFAULT '10',

  `created_at` int(11) NOT NULL,

  `updated_at` int(11) NOT NULL

) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=1 DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_unicode_ci;

z tabelą jest wszystko w porządku, nie mam kolumny role ale w modelu też tego nie ma

Zrobiłem małego testa u siebie. Zmieniłem (w phpmyadmin) hasło z pustego na jakieś (nie zmieniając ustawień w configu)

i w tedy wyskoczył mi taki sam błąd.

Dzięki za pomoc, nie rozumiem dlaczego ale zawiesił mi się komputer i po ponownym uruchomieniu samo się naprawiło