Link w Zii GridView

Jak podpiąć link do Zii GridView

Kod wyjściowy

chciałbym żeby oprócz wyświetlenia ścieżki ipath, dało się ją także podpiąć jako link


$this->widget('zii.widgets.grid.CGridView',array(

	'id'=>'Lista-Faktur-grid',

	'dataProvider'=>$ListaFaktur,

		'columns' => array(

							'id_invoice',

							

							'ipath',

							array(

									'class' => 'CButtonColumn',

	))));

czyli jak wstawić dane do:


'value' => 'CHtml::link()

Zaczynam się czuć jak bym prowadził monolog Panowie:D

Wiec tak to zrobiłem:


array(

							'name'=>'Faktura',

							'value'=>'CHtml::link($data->i_name,Yii::app()->createUrl($data->ipath))',

							'type'=>'raw',

							),

Ale chce mieć w osobnym oknie otwarty link, wiec muszę dać target=_blank i tu już mam problem z zapisem:D ma ktoś pomysł? jo kto złożyć żeby nie kłóciły się ‘’?


array(

							'name'=>'Faktura',

							'value'=>'CHtml::link($data->i_name,array(Yii::app()->createUrl($data->ipath),

																	'target'=>'_blank'))',

							'type'=>'raw',

							),


CHtml::link($data->i_name, array($data->ipath), array('target'=>'_blank'));

Powinieneś się poważnie zaprzyjaźnić z dokumentacją, bo mam wrażenie że próbujesz zgadywać jak działa framework, a później dziwisz się że skrypt nie domyśla się o co ci chodzi. Nie dziw się że prowadzisz monolog, ludziom nie chce się uczyć osób zbyt leniwych, aby zajrzeć do dokumentacji. ;)

Znaki ’ i " możesz “escape’ować” za pomocą \ (np \’ albo \"), ale jeśli tego nie wiesz, to kłaniają się podstawy PHP.

Jeśli swój projekt zamierzasz uruchamiać produkcyjnie, poważnie zastanowiłbym się czy ma to w ogóle sens - bardzo łatwo popełnić błąd, a skutki wycieku danych albo włamań mogą ci się odbijać czkawką przez długi czas.

A możesz Mi wskazać tą dokumentację po polsku ;D wiesz na lingwistykę inną niż IT się nie piszę, a polska niestety często jest niedomówiona, bo zakłada że już wiesz wszystko:D.

Najgorsze że ja najszybciej łapię z Książki a nie z ekranu już ;D a Polskie wydawnictwa a tym Temacie są strasznie ubogie:D

Bo nawet przepisany kropka w kropkę kod z podręcznika potrafi często nie działać:D

mam tak teraz z kodem z str 143-144 ;D

Polska dokumentacja Yii 1.1 jest tutaj http://www.yiiframework.com/doc/guide/1.1/pl/index

Akurat ta dokumentacja jest jedną z lepszych jakie czytałem, narzekanie na nią świadczy tylko o tym, że narzekający nie widział innych, choćby ZF2.

Każdy framework zakłada, że zna się podstawy i nigdy ich się nie tłumaczy, bo od tego jest php.net.

Książki pisane są przez ludzi, a ludzie popełniają błędy, więc nie należy zakładać, że na 100% kod z książki jest poprawny. Dla przykładu "Yii Application Development Cookbook" napisana przez samdarka ma erratę dostępną tutaj http://yiicookbook.org/errata

Ok trutka jest:D ale Mi chodzi o dokumentację, zresztą widziałem na forum dyskusję o polskiej dokumentacji do Yii2.

Jako że nie mogę przekazać słowem widzę o co Mi chodzi pokaże to na przykładzie:

To jest dokumentacja według Mnie, niestety nie polska:

Yii Class

A to jest przykład tego czego bym oczekiwał żeby powiedzieć że jest dobra dokumentacja polska (TO JEST PRZYKŁAD a nie porównywanie frameworków ok;) )

Przykład polskiej dokumentacji

Sami przyznacie że czasem wystarczy źle sobie przetłumaczyć jedno zdanie żeby zacząć coś źle używać, lub nie wykorzystywać 100% narzędzia.

Dla tego pytam się na forum.

A jeśli to taki wielki problem (w sumie tylko dwie osoby się wypowiadają ostatni tydzień na tym forum ;) ) to może zrobić subforum “Początki i pomoc” ;D

Na tym forum i tak pojawiają się praktycznie tylko 2 typy tematów:

  • Ogłoszenia o pracę.

  • Pytania nowicjuszy.

Każdy doświadczony programista korzysta z angielskiej dokumentacji i wypowiada się w działach ogólnych po angielsku. Angielski to jest język programistów - pogódź się z tym, albo zmień branżę ;)

Fakt, tłumaczenia dokumentacji jako takiej nie ma, a przynajmniej nie znalazłem, ale to, co jest w podanym przykładzie z CI, jest praktycznie dostępne w w/w poradniku.

Angielski jest uznawany za międzynarodowy język programowania i bez znajomości tego ciężko rozwijać swoje zdolności posługiwania się dowolnym z nich. Poza tym zadając pytanie na forum polskim ograniczasz możliwość odpowiedzi tylko do osób znających polski. Na forum ogólnym szansa na odpowiedź jest o wiele, wiele większa.

Wiem ale czy to oznacza że skoro nie znasz angielskiego (jesteś osobą która woli logikę i cyfry) masz się nie zajmować programowaniem? Czy tylko lingwiści i poloniści powinni programować? Bo od jakiegoś czasu tak odbieram to co się u nas dzieje. Może zamiast uczyć się programowania powinienem zacząć kuć Angielski, ale za dwa lata jakoś wątpię żebym wtedy wrócił do programowania, bo po co? Żeby wysłuchiwać że musisz się uczyć podstaw nowych technik? Staram się rozwijać angielski ale przede wszystkim rozwijać programowanie. A tu kiedy nawet po angielsku wpiszę frazę "action delete yii from zii cgridview" dostaję multum odpowiedzi jak skonfigurować przycisk delete ale nic na temat jak ma wyglądać akcja która z założenia jest prosta (pomijając sprawdzenie danych) i człowiek ślęczy nad polską i angielską dokumentacją szukając błędu bo jeśli zapyta się na forum to po raz kolejny usłyszy "Zapoznaj się z dokumentacją". Sorry ja od tego zaczynam ale jeśli coś jest nie jasne to co? Mam iść do jakiegoś nauczyciela Angielskiego? Bo takie odnoszę wrażenie odkąd zająłem się Yii i bywam na tym forum.

Teraz się zastanawiam i szukam dla czego mam Error 500 pomimo próbowania różnych zapisów prostej akcji, i gdzie jest loadModel generowany przez Giix.

p.s. i się łobuz znalazł, Jak by ktoś szukał i miał problem z loadModel ;D przy generowaniu standardowym Gii Cruda loadModel jako funkcja ląduje w Kontrolerze, ale Giix prawdopodobnie ma ją w sobie i dla tego nie mogłem jej namierzyć:D bo Kontroler nie dziedziczy po Controller a po GxController

Pomijając fakt że angielki jest dość łatwym językiem i w prostej postaci jest praktycznie wszędzie, to wcale nie musisz się go uczyć. Jeśli chcesz doskonalić zdolności programistyczne, to nie czytaj dokumentacji, tylko czytaj kod - kod frameworka jest otwarty i publicznie dostępny, jeśli nie wiesz jak działa dana metoda, to sobie po prostu zajrzyj w jej kod. Jeśli go nie zrozumiesz, to najwyraźniej lepiej zacząć od czegoś prostszego, np nauki języka angielskiego ;)

Wytłumacz Mi czemu od Twoich postów bije ‘Hasło ucz się’ i nic więcej? Bo fajnie by było gdybyś czasem pomógł bo o tym że dużo nauki przede mną nie musisz Mnie uświadamiać ;D Bo czym więcej umie tym wiem ile więcej jeszcze muszę się nauczyć ;D A Angielki nie jest w sumie tak wszędzie;D w Moim rejonie częściej usłyszysz i zobaczysz napisy po niemiecku:D Prosty język to Hiszpański którym posługuje się więcej ludzi niż angielskim(niezależnie od dialektu ;D bo ze względu na ponad setkę dialektów na co dzień używa się prostych nierozbudowanych zdań)

Angielski jest w sumie używany w IT ze względu na Amerykanów;D

A co do zerkania w kod, ok tylko czasem nie wiedzieć czemu coś się sypie:D i wtedy potrzebna jest pomoc, a nie wykłady:D

Chyba że Forum istniej w jakimś innym celu?

Dokładnie tak. Jeśli łatwiej Ci przyswoić logikę kodu, to musisz grzebać w kodzie, ale nie uciekniesz przed tym, że kod jest napisany z użyciem języka angielskiego. Nie musisz go znać, nikt do tego nie zmusza, ale ułatwiłoby to Ci życie.

W tej chwili to wygląda trochę tak jakbyś strzelił focha, że wszyscy wokół “złośliwie” posługują się angielskim :P

Nie :D

Strzeliłem focha że na tym forum poza Tobą i rob006 nie udziela się:D

Takie głupie wrażenie że w tym kraju 5(?) osób używa tego frameworka ;D

Wg Wiki na 8500+ języków programowania 2400 zostało opracowanych w USA, 600 w UK, 160 w Kandadzie, a 75 w Australii. Wśród pozostałych 2/3 język angielski został wybrany ze względu na jego międzynarodowy zasięg. Są języki programowania używające innych języków niż angielski, ale ponieważ chcesz pisać w Yii napisanym w PHP, utknąłeś z "ingliszem".

Bo twój kod jest straszny, popełniasz przedszkolne błędy i zadajesz banalne pytania, a na moją propozycję podejścia do jednego z twoich “problemów” dostałem odpowiedź w stylu “ja i tak zrobię po swojemu i może się uda”. Sam zwykle ignoruję pytanie od takich osób jak ty, więc i tak powinieneś się cieszyć że odpowiadają ci aż dwie osoby. :)