Szukanie Po Rekordzie Innej Tabeli

Witam. Jestem nowy w yii(w ogole w php :P) i mam kilka pytan :)

Ogarnalem to 1 z szukanie po rekordzie - przepraszam za klopot ;D

2 pytanko dotyczy realcji jeden do jednego - mam dwie realcje Naprawe i Rachunek ktora mam 1:1 ale niestety po stworzeniu dzieki gii mam mozliwosc dodania kilku rachunkow z ta sama naprawa czy jest jakis prosty sposob na ograniczenie tego?

I ostatnie pytanie - czy jest tez jakis prosty sposob na zrobienie kaskadowego usuwania(baza z mysql)

Tak jak pisze jestem nowy i jeszcze nie do konca wszystko rozumiem :D

Pozdrawiam

Drugiego pytania nie zrozumiałem, możesz spróbować sformułować je jeszcze raz, trochę dokładniej?

Kaskadowe usuwanie możesz zrealizować w samym MySQL definiując ograniczenie klucza obcego z opcją ON DELETE CASCADE. Jeśli masz jakiś bardzo ważny powód, aby nie tworzyć takiego ograniczenia w bazie, to kaskadowe usuwanie musisz zrobić ręcznie, tzn przed usunięciem rekordu po prostu wywołać drugie zapytanie kasujące powiązane rekordy.

Ok. Dorwalem sie do projektu znowu. Kazdy z moich problemow zostal rozwiazany, ale pojawil sie kolejny.

Widze w plikach aplikacji, ze sa tam polskie tlumaczenia bledow. Czy jest mozliwosc ich "odpalenia"? Np. zapisujac do tabeli nowy rekord i podany ten sam klucz glowny pojawia sie

"

Please fix the following input errors:

ID naprawy "1" has already been taken.

"

Czy jednak trzeba to robic "recznie", a jesli tak to czy jest jakis poradnik?

Drugie pytanie. Jak w latwy sposob wyswietli dane z dwoch tabel na jednym widoku(tak zeby klucze obce sie zgadzaly oczywiscie)?

Pozdrawiam i prosze nie krzyczec na nowego :D

W pliku konfiguracji




return array(

  ....

    'language' => 'pl', // <- ten fragment

  ...    

    'import' => array(

    ),

    'modules' => array(...

  ....



Up

Heh probowalem tak i cos dzialac nie chcialo, ale teraz jest wszystko w porzadku - dzieki! A ktos na temat kolejnego problemu moglby sie wypowiedziec?

Pozdrawiam