Widget Wyszukiwarki I Zmiana Styli Elementów Na Własne

Witam serdecznie,

Mój problem polega na tym, że mając domyślną wyszukiwarkę w pliku admin ma ona style odgórne.

Jako, że korzystam z innej szaty graficznej, niż standardowa chciałbym:

  • wizualnie skonfigurować aspekty związane z wyszukiwaniem.

  • zamiast paska wyszukiwania - zostawić tylko advanced search tak, aby było widoczne na stałe

  • nadać zupełnie inne style zawartości pobranych rekordów

  • podobnie style dla paginacji.

Za podpowiedzi będę bardzo wdzięczny. Wcześniej robiłem to na około - teraz bym chciał, żeby było to wykonane całkowicie profesjonalnie.

Pozdrawiam

Marcin

Jeśli chodzi Ci o CGridView to wygląd i nie tylko można sobie "dopasować" propertisami

aby wyłaczyc filtr wystaczy dodać:


'filter'=>null

możesz też podmienić plik css na swój

'cssFile' => 'towj_plik.css'

a jeśli chodzi o

w domyślnym szablonie wyszukiwarka jest osadzona w


<div class="search-form" style="display:none"></div>

usuń


style="display:none"

i tyle

pozdr.

Dzięki serdeczne,

co do style=“display:none” - to już zauważyłem, podobnie ‘cssFile’ => ‘towj_plik.css’.

Problem jest taki, że mam gotowego templata ze stylami, ale nie bazuje na tabelach generowanych przez widget, no i układ z admin.php jest do bani.

Macie jakiś pomysł na napisanie własnego “pobieracza” rekordów z bazy danych zamiast używania “zii.widgets.grid.CGridView”, tak aby działał pod search’em i ajaxem z wyświetlaniem właściwej paginacji, nie wiem - jakiś przykład?

(Mam namyśli taki admin.php nie bazujący już na widget, ale bezpośrednio odnoszący się do konkretnego modelu.)

Dla mnie to już trochę wyższa szkoła jazdy, ale jak mi się uda coś takiego zrobić, to zamieszczę tutaj dla potomnych :wink:

Edit:

Obrazowo przedstawię, jaki chcę rezultat osiągnąć

Ok, jeśli ktoś miał taki problem, jak ja i podobny cel, to zamiast w admin.php, lepiej to zrobić w index.php dodając nowego searcha, obrabiając stylami _view.php(można też zrobić _alternateView.php).

Rozwiązanie bardzo fajne i można wzorować się na tym: http://learnyii.blogspot.com/2011/03/yii-search-form-cdbcriteria-compare.html

Jeśli ktoś będzie miał pytania, czy potrzebował pomocy, to pisać do mnie na priv, bądź tutaj.