Gii - Tworzenie Modelu

Witam, na załączonym obrazku podałem przykład z którym mam problem. Jak w takim wypadku powinienem stworzyć model ? Chodzi mi o zachowanie relacji (w tym akurat przypadku uczeń może mieć kilku rodziców i rodzic może mieć kilkoro młodych). Nie do końca mogę się w tym wszystkim połapać.

Witam.

Należy stworzyć modele dla tabel ‘uczen’ oraz ‘rodzic’ i zadeklarować relacje MANY_MANY w jednym i drugim.

Więcej tu i tu.

Jeszcze jedno. Jak to wygląda w takiej sytuacji ?

Jak uwzględnię relację pomiędzy uczeń-umowy i umowy-zezwolenia czy z poziomu ucznia dane z tbl_zezwolenia będą dostępne ?(wiem, że to temat z projektowania DB, ale jeżeli ktoś zna odpowiedź wolałbym wszystko w jednym wątku opisać - tym bardziej, że odpowiedź to "tak" lub "nie")

Widzę, że nie zajrzałeś do linków co wstawiłem wyżej, więc jeszcze raz wstawie :) tutorial oraz dokumentacja.

Możesz w relacji ustawić parametr ‘through’, dzięki czemu możliwe będą zapytania relacyjne między tabelami niepołączonymi bezpośrednio.

Dzięki za odpowiedź. Po prostu dzisiaj zajmuję się czymś innym i dopiero jutro będę miał czas to wszystko doczytać. Dzisiaj chciałem się upewnić czy w ogóle się da ;)

Pozdrawiam