Przycisk Submit [Przekierowanie Na Akcje]

Witam, mam pewien problem, potrzebuje przycisku "submit" który po wciśnięciu w widoku, przekieruje mnie na daną akcję którą chcę.

Problem jest w tym że nie chcę przycisku "Yii" typu "CHtml::Button" tylko "<input type="submit">"

Który po kliknięciu przerzuci mi do danej akcji dla danego kontrolera.

Jak to ugryźć?

masz kilka mozliwosci,

ale wysylasz jakies dane czy cos? Jesli tak mozesz w kontrolerze zrobic


$this->redirect('adres')

po dodaniu danych czy co tam robisz. Mozesz javascrptem przekierowac. Jesli nie ma to nic wykonywac to czego nie moze byc linkiem?

Kwestura jest taka.

Przesyłam tym przyciskiem dane do kontrolera w którym jest akcja, i ona wrzuca mi do bazy dane .

Ale mam walidacje przed przyciskiem submit, po stronie Jquery. I dopiero możliwość przesłania danych po przycisku "Submit" pozwala wysłać dane. Tylko przycisk "Submit" wysyła w kosmos dane, a ja potrzebuje do kontrolera danego.

a:


$this->redirect('adres')

Musiał by i tak iść po jakimś przekierunkowaniu w kontrolerze.

Rozumiem ze dane z formularza (CActiveForm) ? Dlaczego wysyla te dane w kosmos ?

Jezeli uzywasz CActiveForm to mozesz zdefiniowac akcje:


'action' => Yii::app()->createUrl('contr/action')

To czy uzyjesz “CHtml…” czy “<input type=“submit”>” nie ma znaczenia bo to jest dokladnie to samo :D

Mozesz tez submita zrobic ajaxowo i na success, chociaz z tego co napisales ja juz nie wiem czy potrzebujesz wogole redirecta.

Tak masz racje to jest to samo, problem w tym, że nawet gdy mam zdefiniowane w "main" layoucie scieżke do biblioteki JQ, + do skryptu , to wypluwa mi że nie mam obiektu w bibliotece "tej pierwszej, nie tej do skryptu" <-- pomija tą bibliotekę wtedy jak daje "chtml::button"