Informacja O Cookies W Yii

Na początku witam całą polską społeczność Yii. Widać potencjał tego frameworka. Niestety moja znajomość programowania obiektowego oraz całego frameworka jest mała. Na tyle mała, że nie jestem w stanie sam, bez waszej pomocy zrozumieć i spróbować wstawić info o tym, że strona wykorzystuje pliki Cookies.

Proszę o pomoc i wyjaśnienie łopatologicznie jak można tego dokonać. Będę bardzo wdzięczny i przy okazji może poznam zasady działania Yii. Wstępnie próbowałem się zapoznać z dokumentacją, ale potrzebowałbym do tego również podstaw z programowania obiektowego - chyba czasowo tego nie ejstem w stanie ogarnąć.

Może są także osoby, które są w stanie takie inforamcję wstawić za opłatą. Proszę także o zgłaszanie, ponieważ jeśli temat mnie przerośnie wolałbym poprosić o taką usługę fachowca. Ciekawe swoją drogą jak kształtują się koszty takiej aktualizacji/modyfikacji.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp.

Witam, do tego wystarczy zwykly html i css w szablonie strony np w stopce

Cześć Baranek, dzięki za odp.

Nie potrafiłem zlokalizować plików szablonu strony.

Pierwszą metodą, z której chciałem skorzystać był gotowy plik js, który chciałem zadeklarować w sekcji <head>, której nie zlokalizowałem.

Może ktoś mi wyjaśni strutkturę frameworka w tym zakresie, chodzi o wstawienie skryptu lub kodu html/css?

Z góry dzięki

Zapraszam do tutoriali: http://www.yiiframework.com/doc/guide/1.1/pl/index

Ok dzięki!

Layout strony znajdziesz w protected/views/layouts, jest to np. plik main.php

Tam do sekcji head możesz wrzucić prosty skrypt w Javascript, który Ci to wyświetli, gdzie tu programowanie obiektowe? :)