Pierwsze Uruchomienie Yii - 3 Ostrzeżennia.

Witam

Dzisiaj po raz pierwszy uruchomiłem YII(na Windows), po wpisaniu ścieżki localhost/yii/requirements/index.php, wyświetliły mi się trzy ostrzeżenia:

  • PDO PostgreSQL extension

  • Memcache extension

  • APC extension

Czy mógłbym się dowiedzieć co one oznaczają i jak naprawić tą sytuację? Głównie zależy mi na obsłudze PostrgeSQL. do obsługi serwera używam XAMPPa, w php.ini odkomentowałem obsługę PostgreSQL.

Siema,

co do postgresa poszukaj na necie rozwiazania z xampem, a pozostalymi 2 ostrzezeniami nie masz co sie przejmowac. Jesli nie bedziesz uzywac cachowania to problemu nie bedzie :)

Witam

PDO PostgreSQL jak wiadomo jest silnikiem bazy danych, więc musisz na serwerze mieć ten silnik, aby Yii nie generował błedu.

no trochę nie do końca… PostreSQL jest silnikiem bazodanowym, ale PDO_pgsql to biblioteka kliencka, która może istnieć na zupełnie innym serwerze niż sam PostgreSQL. Nie chcę się wypowiadać autorytatywnie, ale ten warning oznacza raczej, że brak tej biblioteki w instalacji PHP lub nie jest włączona w php.ini. W przypadku korzystania tylko np. z MySQL nie jest to problemem.

Dziękuje za odpowiedzi, udało mi się pozbyć tego ostrzeżenia dotyczącego PostgreSQL.