Adatlekérés adatbázisból

Van egy menüm így néz ki




<?php 

			$this->widget('application.extensions.mbmenu.MbMenu',array(

				'items'=>array(

					array('label'=>'Kezdőlap', 'url'=>array('/site/index')),

					array('label'=>'Belépés', 'url'=>array('/site/login'), 'visible'=>Yii::app()->user->isGuest),

					array('label'=>'Regisztráció', 'url'=>array('/site/register'), 'visible'=>Yii::app()->user->isGuest),

					array('label'=>'Kilépés ('.Yii::app()->user->name.')', 'url'=>array('/site/logout'), 'visible'=>!Yii::app()->user->isGuest),

					array('label'=>'Kapcsolat', 'url'=>array('/site/contact')),

					array('label'=>'Kategóriák',

						'items'=>array(

							array('label'=>'sub 1 contact'),

							array('label'=>'sub 2 contact'),

						),

					),

				),

			)); 

		?>



Csináltam egy category táblát mysql-ben majd gii-vel legeneráltam a modelt hozzá a crud-ot .

Feltöltés manage meg minden megy.

De most a menüben szeretném elérni kiíratni a category tartalmát.

Yii-ben hogy zajlik egy ilyen adatlekérés?

és hogy tudom majd kiíratni azt a menümbe

Tehát a Gii-ben generáltad a karbantartó (CRUD) űrlapokat.

A Gii AR mintában generálja a modellt (Active Record).

Ha a kategóriákat le akarod kérdezni, akkor a CActiveRecord osztály metódusaival kell jobban foglalkoznod.

Konkrétan itt a Categories::getModell()->findAll() függvénnyel kell dolgoznod.

Egyrészt érdemes megértened a Yii blog leírását.

http://www.yiiframework.com/doc/blog/

Másrész érdemes megnézned a Yii-vel kapcsolatos AR leírásokat:

http://www.yiiframework.com/doc/guide/1.1/en/database.ar

Amúgy az AR csak kisebb feladatokra való, mint például a fórum. Ha a szokványos mysql lekérdezéseknél szeretnél maradni, akkor használhatod a query bilder-t.

http://www.yiiframework.com/doc/guide/1.1/en/database.query-builder

Szóval akárhogy is közelíted meg a témát, valamilyen szinten érdemes elmélyedned a doksikban, a legtöbb kezdő lépésnél segít a Yii Blog demo szerintem.

Ez a blogos cucc nekem nem jön be. De a demo-ban találtam egy ilyen blogos példát.

Mindegy amit leírtál kipróbáltam és működik.


$array = Category::model()->findAll();

			$categories = array();

			foreach($array as $k)

			{

				$categories[$k->id] = array('label'=>$k->name);

			}

Ez az első framework amit használok szóval még nem ismerek benne sokmindent.

Az alap tutoriált megcsináltam így lett egy üres oldalam beégetett admin belépéssel.

Most már ott tartok hogy egy nagyon jó regisztrációs oldal is van + belépési rész is.

meg találtam egy ilyen Mbmenu cuccot ez is jó :D

Szerintem a Blog demó legtöbbünknek nem jön be. Én is vagy 6x futottam neki, mire úgy nagyjából megértettem, de mindig voltak homályos részek.

A Yi erőssége a CRUD, márpedig az szokványos PHP-MySQL-Apache-MVC logikát igazán megértsed és a CRUD-al jól tudjál dolgozni, szinte kötelező a Yii Blogon végigmenni. (szerintem) Lehet a nélkül is, csak akkor a 3-4 hétnyi Yii Blog értelmezés helyett, 4-5 hónapnyi próbálkozás lesz :) És az sokkal kimerítőbb szerintem …