Ikony filmów flash

Cześć. Buduję stronę na której użytkownicy będą mogli zagnieżdżać filmy z youtube i innych tego typu serwisów (czyli dla jasności film jest na YT a wyświetla się na mojej stronie). Macie jakiś pomysł jak robić zdjęcia pierwszych klatek filmów ? Chodzi o to by na liście pojawiały się tylko zdjęcia z zawartości a nie jako zagnieżdżone filmy. Kiedyś bawiłem się biblioteją FFMPEG ale użytkownicy wrzucali filmy do serwisu (gdzie mogłem już z nimi robić co chciałem). W tym przypadku tylko zagnieżdzanie. Na razie nie mam pomysłu jak to ugryźć. Wszelkie sugestie mile widziane :).

a czy przypadkiem YT nie udostepnia API do tego?

code.google.com/intl/pl/apis/youtube/overview.html

obejrzyj filmik :) mam nadzieję, że to Ci pomoże

Faktycznie, to by pewnie pomogło gdyby wszystkie serwisy z których chcę korzystać udostępniały API tak jak YT. Niestety 90% z nich tego nie czyni. Ogólnie to ciężka sprawa, sporo googlowałem i prawdopodobnie jedyna opcja to jednak FFMPEG. Jest tam parametr -i wskazujący na plik wejściowy lub adres URL. To by może by rozwiązało problem z tym, że pozostaje kwestia instalacji FFMPEG w hostowanych środowiskach (prawdopodobnie na początku nie będzie dedyka). Ogólnie to mam możliwość rezygnacji z tej części funkcjonalności i jeśli czegoś szybko nie wymyślę to wybiorę tą opcję :).