dropDownList i wartość domyślna

Witam,

chciałbym żeby w dropDownList była już jakaś wartość domyślna, którą przekazuje getem. Problemu by nie było w przypadku takiego użycia:




<?php echo CHtml::dropDownList('name', '0', array('0'=>'wartosc1', '1'=>'Wartosc2')); ?>



Wyświetlało by się wartość1. No i to jest ok. Zamiast ‘0’ mógłbym też tego geta tutaj dać, ale nie o to chodzi.

Problem pojawia się gdy chce uzyć dropDownList, który odwołuję się do modelu czyli np:




<?php echo $form->dropDownList($model,'nazwaAtrybutu',$daneCzyliTaTablicaArrayCoWyzej, array('select'=>'0')); ?>



Niestety to array(‘select’=>‘0’) nie działa i nie ma prawa działać. Ponieważ w htmlOptions dla dropDownList nie ma czegoś takiego jak ‘select’.

Jednak potrzebuję mieć w pewnych przypadkach formularz już częściowo wypełniony.

Taka potrzeba zachodzi gdy sprawdza mi czy dana subdomena już istnieje w systemie i jeśli tak to nic ma nie robić, a jeśli nie to przechodzić ma do formularza rejestrcji subdomeny właśnie z danymi które użytkownik wpisał podczas wyszukiwania. Można ten formularz rejestracji oczywiście wczytać również normalnie, wtedy nie jest nic wypełnione. Ma któs jakiś pomysł jak ustawiać dane dla "kontrolek" CHtml, gdy odwołuję się do modelu?

Spróbuj tego:

http://www.yiiframework.com/forum/index.php?/topic/11748-dropdownlist-selected-option/

Dzięki bardzo! Właśnie tego potrzebowałem, działa. Poradziłem sobie w inny sposób, po prostu sam generowałem option z selected, ale tak oczywiście łatwiej i ładniej. Dzięki!