Yii Framework Forum: Задаване на езика в Yii, най-подходящо място? - Yii Framework Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Задаване на езика в Yii, най-подходящо място? Rate Topic: -----

#1 User is offline   Veseliq 

• Junior Member
  • Pip
  • Yii
  • Group: Members

Posted 10 October 2010 - 11:31 AM

Здравейте!

Тъй като не получавам отговор в темата си в общия форум за Yii 1.1, нека пиша тук, защото въпросът ми засяга мултиезичност и може би много от вас са се сблъсквали с проблема как да направят приложение на 2 или повече езика.

Ето темата:
http://www.yiiframew...setting-of-yii/

Идеята езика да се сменя чрез URL, а не чрез форма, която прави POST към даден controller/action, който задава езика на приложението е, че Google не харесва такива форми - няма директно да открие страниците на други езици.

Това, което съм направил аз, е задаване на език в линка, например /en/controller/action или /bg/controller/action, както и рутиране, което прихваща езика от линка по-такъв начин, че и /controller/action пак да работи, но да бъде препратено към същия адрес с език в него.

Имам widget, който изкарва флагчета за всички езици, с обикновен линк към настоящата страница за всеки език.

Проблемът е, че когато има модули, рутирането не стига до въпросната функция в URL Manager-а. Къде/как да направя задаване на език на приложението, което да работи и за модулите?
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users