Przesyłanie danych pomiędzy aplikacjami

Witam,

piszę kreator stron www. Do tego chce stworzyć dwie aplikacje, korzystające z tej samej bazy danych:

  1. Dla głównego administratora cały panel administracyjny i oczywiście widok strony głównej z różnymi informacjami z możliwością rejestracji dla nowego użytkownika.

  2. Widok strony użytkownika, plus panel i teraz założenie jest takie.

Po zalogowaniu na stronie głównej, chce żeby przenosiło użytkownika do Jego aplikacji, ale żeby wysyłało login i hasło, żeby tamten mógł się tam uwierzytelnić automatycznie. Próbowałem przesłać przez sesje(CHttpSession), ale wychodzi na to, że gdy wychodzę z jednej aplikacji, obiekt zanika. Jeśli jestem w błędzie proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Może ma ktoś jakiś inny pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź.

A czy w ogóle osobne aplikacje są Ci niezbędne do szczęścia. Ja bym to zrobił na jednej aplikacji + dwa moduły, osobny dla admina i zwykłego usera. Przecież moduł to prawie osobna aplikacja, z tą bardzo wygodną różnicą, że współdzieli z główną aplikacją właśnie bazę danych, sesje, informacje o uwierzytelnionym użytkowniku itp.