Yii Framework Forum: Przesyłanie danych pomiędzy aplikacjami - Yii Framework Forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Przesyłanie danych pomiędzy aplikacjami Rate Topic: -----

#1 User is offline   tuck 

• Newbie
  • Yii
  • Group: Members

Posted 18 September 2010 - 04:20 AM

Witam,
piszę kreator stron www. Do tego chce stworzyć dwie aplikacje, korzystające z tej samej bazy danych:
1. Dla głównego administratora cały panel administracyjny i oczywiście widok strony głównej z różnymi informacjami z możliwością rejestracji dla nowego użytkownika.
2. Widok strony użytkownika, plus panel i teraz założenie jest takie.

Po zalogowaniu na stronie głównej, chce żeby przenosiło użytkownika do Jego aplikacji, ale żeby wysyłało login i hasło, żeby tamten mógł się tam uwierzytelnić automatycznie. Próbowałem przesłać przez sesje(CHttpSession), ale wychodzi na to, że gdy wychodzę z jednej aplikacji, obiekt zanika. Jeśli jestem w błędzie proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Może ma ktoś jakiś inny pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź.
0

#2 User is offline   Trejder 

• Master Member
  • PipPipPipPip
  • Yii
  • Group: Members

Posted 08 November 2010 - 05:43 AM

View Posttuck, on 18 September 2010 - 04:20 AM, said:

Po zalogowaniu na stronie głównej, chce żeby przenosiło użytkownika do Jego aplikacji, ale żeby wysyłało login i hasło, żeby tamten mógł się tam uwierzytelnić automatycznie. Próbowałem przesłać przez sesje(CHttpSession), ale wychodzi na to, że gdy wychodzę z jednej aplikacji, obiekt zanika. Jeśli jestem w błędzie proszę o wyprowadzenie mnie z błędu. Może ma ktoś jakiś inny pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź.

A czy w ogóle osobne aplikacje są Ci niezbędne do szczęścia. Ja bym to zrobił na jednej aplikacji + dwa moduły, osobny dla admina i zwykłego usera. Przecież moduł to prawie osobna aplikacja, z tą bardzo wygodną różnicą, że współdzieli z główną aplikacją właśnie bazę danych, sesje, informacje o uwierzytelnionym użytkowniku itp.
Proud Cookbook author, though still learning powerful Yii! :] See my generic profile for more information. Cheers!
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users